Witamy na stronie VIII LO w Lublinie

"Carte Blanche"

Wersja do wydrukuSend by email

http://www.filmweb.pl/film/Carte+Blanche-2014-702937

Warto chyba napisać kilka słów o filmie i postaci, o której głośno w mediach. Mowa o nauczycielu VIII LO, p. Macieju Białku i filmie kręconym w Lublinie- "Carte Blanche".

Film jest jedynie inspirowany biografią p. Macieja, dlatego zdjęcia robione są na Czwartku, a nie na Bronowicach, z którymi związany jest nasz nauczyciel historii. Ciekawostką jest to, że obraz został osadzony w realiach szkolnych i w naszym mieście. To z Lublina pochodzi większość filmowej klasy, a w realizację filmu zainwestowało właśnie nasze miasto.

Gatunkowo "Carte Blanche" przynależy do dramatu obyczajowego, ale fabuła przewiduje optymistyczne zakończenie, co urzekło odtwórcę głównej roli Kacpra, znakomitego polskiego aktora, Andrzeja Chyrę. Znamy już obsadę aktorską filmu: Arkadiusz Jakubik, Urszula Grabowska, Dorota Kolak, Wojciech Pszoniak, Maria Chwalibóg, Jerzy Rogalski, Ewa Bakalarska, Anna Nowak i Tomasz Ziętek. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Jacek Lusiński.

Ostatnie zdjęcia planowane są na maj, a jesienią film ma wejść do kin. Film będzie też dostępny z wersją z audiodeskrypcją dla niewidomych.

Czekamy na premierę!

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,15105587,Sa_pieniadze_na_film__Ca...

Oto zwiastun: http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-34997

No i po udanej premierze!!
Dla ciekawych:
https://www.youtube.com/watch?v=Es8od5OEQ8k
https://www.youtube.com/watch?v=OXAGHsuNc74
Reportaż:
https://www.youtube.com/watch?v=VRjDDAvhR1o