Witamy na stronie VIII LO w Lublinie

Przedstawienie na Boże Narodzenie.

Wersja do wydrukuSend by email
Tags: 

Jak pokazać wewnętrzne przeżycia człowieka, jego dylematy, rozterki moralne, pragnienia, lęki? O próbę oddania duchowej sfery człowieka pokusili sie uczniowie VIII LO z klas: 1b, 1d, 1e, 2b, 3b w sztuce na Boże Narodzenie pt. "Rada". Spektakl reżyserowały p. Małgorzata Adamczyk i p. Katarzyna Mazurek.

Główny bohater przedstawienia to młody człowiek, który został ukazany w kilku ważnych relacjach swojego życia: z bliskimi, z nauczycielami, rówieśnikami i Bogiem. Przygladał się im dzięki wewnętrznemu dialogowi jego: Pamięci, Sumieniu, Sercu, Rozumowi, Emocjom i Woli. W każdej z tych relacji ponosił porażki, cierpiał i zmagał sie ze swoimi słabościami. Widzowie zostali zaproszeni do tego wewnetrznego świata bohatera zarówno poprzez treść spektaklu jak i specjalną scenografię.

Przesłanie przedstawienia to myśl wypowiedziana przez człowieka bezdomnego " Kiedy jest mrok trzeba wierzyc w Światło". Bóg czasami przychodzi do człowieka w bardzo zaskakujących momentach jego życia, wtedy gdy braknie mu nadziei i czuje sie zupełnie samotny.