Witamy na stronie VIII LO w Lublinie

WIOSNA TEATRALNA i DRZWI OTWARTE W VIII LO

Wersja do wydrukuSend by email

20 marca 2015r. odbyła się w naszej szkole kolejna już Wiosna Teatralna.  W tym roku była ona nieco nietypowa, ponieważ połączona z Drzwiami Otwartymi VIII LO, więc nie można było narzekać na brak atrakcji. Na naszej teatralnej scenie jak zwykle zaprezentowali się utalentowani aktorzy i, a może przede wszystkim, kabareciarze, bawiąc publiczność do łez. Tradycyjnie też odbył się plebiscyt na najlepszego aktora i aktorkę Wiosny. W tym roku tryumfy święcili i odebrali nagrody z rąk Pani Dyrektor: Barbara Mazurkiewicz, Kamil Stochmal i Rafał Zieliński. 

Gościem specjalnym tegorocznej Wiosny Teatralnej był Pan Profesor Maciej Białek, niewidomy nauczyciel naszego liceum, którego historia stała się kanwą filmu "Carte blanche". Pan Białek  opowiadał o sobie, przełamywaniu barier, o tym co zmienił w jego życiu film oraz jak wyglądała współpraca z twórcami i aktorami filmu, w którym sam też zagrał epizodyczną rolę.

Wiosna teatralna to jednak nie tylko "strawa duchowa", znalazło się też coś dla ciała. Była więc kawiarenka i kiermasz zdrowej żywności, warsztaty kosmetyczne, podczas których dziewczęta mogły zrobić sobie profesjonalny makijaż oraz pokazy samoobrony i ratownictwa medycznego w wykonaniu klasy mundurowej i biologicznej. Te ostatnie cieszyły się szczególnie dużą popularnością wśród licznie do nas w tym dniu przybyłych gimnazjalistów. Z myślą o gimnazjalistach przygotowaliśmy też stanowiska prezentujące informacje o planowanych przez nas w przyszłym roku klasach. Pierwszy dzień wiosny był więc dla Ósemki niezwykle owocny i udany. Zapraszamy na fotorelację.